Tyto stránky jsou určeny výhradně pro odbornou zdravotnickou veřejnost


Volbou "Ano, jsem zdravotník" potvrzujete, že jste odborný zdravotnický pracovník dle zákona č. 40/1995 Sb. a současně udělujete Souhlas se zpracováním osobních údajů a Souhlas se zásadami používání cookies, které jsou pro přístup na tyto stránky nezbytné.


MenuMENU

×

Chci dostávat novinky

Aktuality

Jak na daně v roce 2024?


Evangelista zvaný Matouš byl podle tradice celníkem. Tedy z biblického pohledu vlastně velkým hříšníkem, protože svou činností spojoval kolaboraci s nenáviděnými Římany a současně nemilosrdné vybírání „cla”, tedy daní. I takovýto hříšník ale může být spasen (tedy pokud zanechá této činnosti a kaje se).

 

Bible obsahuje ještě jeden odkaz, který je aktuální k anotované publikaci. A tím je slavný výrok „Dejte tedy císaři, co je císařovo, a Bohu, co je Boží” (Marek 12). Svým dotazem farizeové zkoušeli vlastně Ježíše nachytat. Císař římské říše byl pro tehdejší židovské obyvatele Judey opravdovým belzebubem a odmítnutí platit daně by vedlo rychle k drastickému trestu.

 

Dva tisíce let tak slýcháme ono proslulé „ševče zaplať” (Pyšná princezna), posledních pár století obvykle na počátku roku. A musíme se popasovat s tím, jak dát císaři, co jeho jest.

 

Mnoho z Vás čtenářů jste nejen lékaři, ale mnohdy současně i živnostníky či podnikateli, protože provozujete ambulance ve své režii. Jistě máte k ruce odborné účetní a poradce, nicméně hlavní odpovědnost i rozhodnutí je ze zákona vždy na vás. Je tak dobré rozumět i daňové problematice. Umožní vám nedělat chyby (které vás pak stojí čas, nervy a peníze při daňové kontrole) a neplatit více, než po vás stát opravdu žádá. A divili byste se, jak často se to děje!

 


K tomu Vám mohou pomoci dvě publikace z nakladatelství Grada. První je přehled Daňové zákony 2024, úplná znění k 1. 1. 2024. Tedy plné znění všech hlavních daňových zákonů (z příjmu, DPH, silniční, nemovitosti...). To je prostě kniha kterou musí mít v knihovně každý živnostník a podnikatel a ta od Grady je nejužívanější a roky osvědčená.

 

Hana Marková – Daňové zákony 2024. Úplná znění platná k 1. 1. 2024

Grada Publishing, 2024

A4, brožovaná, 333 stran, doporučená cena 189 Kč

 

 

 

www.grada.cz

a2024_51rec_dane_obr1.png

Druhou pak je šikovná knížka, 8. vydání (k roku 2024) publikace Zcela legální daňové triky 2024. Nedejte se odradit trochu příliš populárním názvem. Jde o velmi šikovnou publikaci, která vám poradí, jak využít všech možností snížit si daně zcela legálně. Jak nezapomenout na možnosti odpočitatelných položek, co ještě lze uplatnit v nákladech a jak uspořádat podnikání tak, abyste neplatili zbytečně více, než musíte. Kniha nestojí moc a bohatě vám její cenu vynahradí již první opatření, které z ní aplikujete.

 

Miloslav Hnátek – Zcela legální daňové triky 2024

Grada Publishing, 2024

Formát 148x210 mm, 284 stran, doporučená cena 389 Kč

 

 

www.grada.cz

a2024_51rec_dane_obr2.png

Přímo u vydavatele je možné knihy získat za zvýhodněnou cenu.